האמת הפרוזאית על שקר האילומינטי

 

“Dan Brown is a character from 'Foucault's Pendulum!' I invented him. He shares my characters' fascinations – the world conspiracy of Rosicrucians, Masons, and Jesuits. The role of the Knights Templar. The hermetic secret. The principle that everything is connected. I suspect Dan Brown might not even exist.”Umberto Eco

 

מעשה שהיה כך היה: במהלך חופשה עם חברים ובני משפחותיהם ביקרתי בכנסיית ההשתנות על פסגת הר התבור. מתוך סקרנות, שאלתי את בני הנוער שבחבורה אם הם מזהים את הסמל שמופיע בפסיפס על תקרת אחת הבזיליקות (העין במשולש, "העין הכל רואה" all seeing eye). "ברור!" הם קראו, "האילומינטי!". "ומה משמעות הסמל הזה?" שאלתי, על כך הם השיבו בהחלטיות "האילומינטי שולטים בעולם!". הנערים אינם לבד – סקר שנערך ב 2013 על ידי מכון המחקר למדיניות ציבורית בארה"ב גילה ש 28% מהציבור האמריקני מאמין שהעולם נשלט על ידי אליטה סודית שמנסה להשליט סדר עולמי חדש. ומה לקונספירציה הזו ולבניה החופשית? על פי הציבור הכללי, מסתבר שלא מעט.

העין הכל רואה
פסיפס העין הכל רואה בכנסיית ההשתנות שבתבור

האמת הפרוזאית

תחיית האילומנטי במאה ה 21 חייבת תודה לסופר דן בראון – אלמלא ההצלחה הפנומנאלית של ספרו צופן דה וינצ'י, סביר שהספר שקדם לו ("מלאכים ושדים"),  ושעסק באילומינטי, היה נשאר בלתי מוכר. גם הקישור של האילומנטי לסמל העין במשולש חדש. בסמל האילומינטי המקורי מהמאה ה 18 הופיע ינשוף (שמייצג את מינרווה). סמל העין "הוענק" לאילומינטי בסדרת ספרי מדע בדיוני בשם האילומינטוס שראה אור בשנות השבעים.

הקנוניה המקורית, לפיה האילומינטי והבונים החופשים מנהלים מהמחשכים את ענייני העולם, הופיעה כבר ב 1793 בספר בשם: "ראיות לקנוניה נגד כל הדתות והממשלות של אירופה אשר נזממת בפגישות סודיות של הבונים החופשים, האילומינטי וחוגי קריאה אשר נאספו ממקורות אמינים על ידי ג'ון רוביסון". המחבר (ג'ון רוביסון) היה מתימטיקאי, כימאי, פיסיקאי, ואיש החברה המלכותית בסקוטלנד. מדען נוצרי, איש אשכולות קלאסי של תקופת הנאורות, וגם…בונה חופשי. בספרו רוביסון מתאר את האילומינטי המקוריים בגרמניה, את האווירה המהפכנית בקרב החוגים האינטלקטואליים בצרפת. עם השנים הלקח שבספר השתנה: לא מדובר "באווירה" אלא במזימה מכוונת שהולידה גם את אביב העמים, הקומוניזם – ובעתיד גם לסדר עולמי חדש.

תרומה מעניינת וצבעונית לתרבות הקונספירציה המודרנית תרם בונה חופשי נוסף – הסופר הצרפתי ליאו טקסיל (1854 – 1907). טקסיל היה חלוץ בתחום הספרות הפרובוקטיבית, הפורנוגראפיה והמתיחות, מעין סשה ברון-כהן של המאה ה 19. בין ספריו ניתן למנות את "התנ"ך – הגרסה המצחיקה", "פורנוגרפיה מקודשת: מוודים ומתוודים", ואת "המאהבת של האפיפיור". סגנונו של טקסיל היה התגלמות הכתיבה "הצהובה" והסנסציונית, הציבור קנה את ספריו, וקרא אותם בשקיקה. דבריו כנגד הכנסייה היו כה פוגעניים, שהוא הועמד לדין בעוון ביזוי הדת, נקנס בסכום גבוה, ואף הוזמן לדו קרב (וניצח). בשנת 1885 טקסיל הכריז במפתיע כי הוא חוזר לחיק הנצרות הקתולית, והביע חרטה על דבריו הפוגעניים. בהיותו נוצרי אדוק (לדבריו), הוא פרסם סדרה של "חשיפות" על הבניה החופשית: בבניה החופשית יש אורגיות וסקס פרוע, הבונים החופשים סוגדים לשטן, בריטואלים המסונים מתקיימת הקרבת קורבנות אדם, וכו'. טקסיל הביא את הדברים מפי מקורות אמינים שנמצאים בלב ארגון פנימי סודי, שאף הבונים החופשים "הרגילים" אינם מודעים לקיומו. שם הארגון הפנימי הזה, ששולט בעולם כמובן, הוא "הפלאדיים", ובראשו עומד…אלברט פייק!

כריכות ספריו הפרובוקטיבייים של טקסיל

הבונים החופשים בצרפת, והבישוף הקתולי של צ'רלסטון בארה"ב טענו כמובן שטקסיל בודה את הסיפורים מדמיונו, שאלו שקרים הזויים מההתחלה ועד הסוף, אך טקסיל המשיך בשלו. הכנסייה וציבור המאמינים הקתוליים בצרפת קראו והזדעזעו, הזדעזעו וקנו עוד מספריו. עד כדי כך טקסיל זכה לאמון הכנסייה, שבשנת 1887 האפיפיור בכבודו ובעצמו קיבל את פניו, הביע בו את אמונו, ואף הוקיע את הבישוף האמריקאי על הכחשותיו. כשהמחלוקת סביב אמינות הסיפורים רק הלכה וגברה, טקסיל הכריז כי יציג בפני הציבור והעיתונות את המקור למידע, אשה (דמיונית) בשם דיאנה ווהן. ביום המיועד התכנס קהל של מכובדים ועיתונאים, אך לתדהמת הקהל טקסיל הודיע שמדובר במתיחה, שלא עלה בדעתו לחזור בתשובה, וכשראה כיצד הכנסייה נופלת בפח, לא יכל להפסיק להביך אותם עוד ועוד עם המצאות מופרכות. 

כריכת ספר המתיחה של טקסיל, שבו מסופרים סודות פיקטיביים של הבניה החופשית בצרפת

החיבור בין הקנונייה הפוליטית של רוביסון, לקנונייה האנטי נוצרית של טקסיל נעשתה על ידי הבריטים נסטה הלן וובסטר (1876 – 1960) וויליאם גאיי קאר  (1895 – 1960). וובסטר היתה בת למשפחה נוצרית אדוקה שמגיל צעיר התעמקה בהיסטוריה של המהפכה הצרפתית. היא חוותה התגלות רוחנית שבה "נזכרה" בגלגוליה הקודמים, וגילתה כי קנוניית האילומינטי, אותה תיאר רוביסון, לא הסתיימה במאה ה 18 אלא היא קיימת, נושמת ומסוכנת גם במאה העשרים. בסדרת ספרים ומאמרים שפרסמה, וובסטר חיברה בין הקונספירציה לפירוק הסדר המלוכני-כנסייתי של המאה ה 18 לבין המהפכה הבולשביקית של המאה העשרים. בתור אנטישמית נלהבת וובסטר גם צירפה את היהודים לאילומינטי ולבונים החופשים כחלק מהאליטה ששולטת בעולם מהמחשכים. וויליאם גאיי קאר, היה זה שחיבר את האליטה הסודית וכת השטן מהמתיחה של טקסיל, לאנטישמיות והאנטי-בולשביזם של וובסטר. קאר, שהיה קצין בצי המלכותי הבריטי, היגר לקנדה, ופעל משם בפעילות אנטי מסונית נמרצת בארצות הברית. למעשה היה זה קאר שפיתח את הקונספירציה אותה אנחנו מכירים היום. הוא "גילה" ראיות למאבק בן אלפי שנים בין האל הטוב (ישו, הכנסייה) לבין השטן (משפחת רוטשילד היהודים, הבונים החופשים, האילומינטי). הוא חיבר את רעיון הסדר העולמי החדש (של רוביסון) למלחמת בני אור בבני חושך, ותיאר במדויק כיצד הנהיג ראש בני החושך (אלברט פייק, כמובן) את העולם. על פי קאר, היה זה פייק שתכנן מראש את מלחמת העולם הראשונה, השניה…והשלישית. 

 

הקלטת הרצאה של ויליאם גיא קאר

שם אחד בולט בחסרונו בספרות הקונספירציה: מסדר "המזרח הגדול של צרפת". כן, כן – זהו המסדר אליו השתייכה לשכת ברקאי בעברה הרחוק. מדוע המזרח הגדול הוא "הנבל" הגדול שמסתתר מאחורי הקנוניה? המשיכו לקרוא במאמר הבא אודות דוגמה ומוסר

הצטרפות לשיחה

2 תגובות

כתיבת תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: