מיהם אנשים גדולים? הרי גם גדולי המדינאים, המדענים או האומנים הם תמיד בעלי מידות של אדם רגיל. ואם לכולם פחות או יותר אותו גודל מוח, מה הופך אדם לגדול? ובכלל, איך מודדים גודל של משהו כל כך לא מוחשי כמו רוח? מול שאלות אלו ניצבים האנשים הגדולים, אלו שפשוט ברור שהם…גדולים מהחיים. הרבה מהם מוכרים בשל מעשיהם "הגדולים" גם שנים רבות לאחר מותם. אנשים אשר העניקו לאנושות משהו אישי משלהם, שהשפיע על החיים של כולנו.

דיוקנאות ענק של ארבעה מנשיאי ארצות הברית , חצובים בהר הגרניט ראשמור במדינת דרום דקוטה

במבט ראשון נדמה שהגדולה היא "מתת אל", דבר הנסתר מעיניהם של האנשים הרגילים. היו מקרים רבים שבהם הגדולה נסתרה גם מעיני בני תקופתם של אותם "גדולים", והם עצמם חיו חיים מלאי קשיים וצער. ובכל זאת הם מביטים אלינו ומצהירים "אנחנו כאן, הגדולה אפשרית". האם זו תופעה אקראית, או אולי משהו עם מקור גנטי כזה או אחר? למדע אין תשובה מניחה את הדעת. איכשהו נוצר הרושם, שמדובר ביחידי סגולה, שבדרך פלא פשוט מגיעים לגדולה.

במבט מעמיק יותר, אי אפשר שלא להבחין שבקורות חייהם של רבים מהאנשים הגדולים מופיע נתון מוזר מאד: לרבים מהם היה מקצוע נוסף, שאיננו קשור לתחום שבו זכו ל"גדולה". מה שמוזר עוד יותר, הוא שכולם בחרו באותו מקצוע מסוים: בניה באבן. לא רק זאת, אלא שרבים מהם אף עבדו במקצועם השני הזה בעבור אותו ארגון: מסדר הבונים החופשים.

הבניה החופשית היא תורה שנמסרת אך ורק לבונים חופשיים. מכאן, שצריך להיות בונה חופשי כדי להתקבל אל הארגון מלכתחילה. המסדר המסתורי הזה מוכיח, כי ניתן ללמוד כיצד לטפח את הגדולה ולהפוך אנשים גדולים לגדולים עוד יותר. לשם הדוגמה, נאמר שלפני תחילת לימודיו, המועמד למסדר נדרש להדגים המרת מתכת רגילה לזהב.

לאדם הסביר כל זה נשמע הזוי, במקרה הטוב. זו כנראה הסיבה לכך, שעל הר ראשמור בדרום דקוטה לא מופיעים דיוקנאותיהם של אנשים סבירים.

הצטרפות לשיחה

2 תגובות

כתיבת תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: